Cei doi vicepreședinți ai Consiliului Județean Prahova, Dumitru Tudone și Cristian Apostol, au fost recent confirmați pozitiv.
După ce au resimțit unele simptome specifice, cei doi oficiali nu au mai venit la birou de luni.
Ambii vicepreședinți sunt internați în spital, dar, din fericire, au formeușoare ale bolii, așa că, imediat ce se vor însănătoși, vor reveni la muncă.
Între timp, la sediul consiliului Județean s-a făcut o dezinfecție a spațiilor.

