WOW!!! De fapt, confirmarea că avem VALORI în învățământul ploieștean: Participare în Statele Unite la NASA – International Space Development Conference 2026.
Trei dintre elevii Colegiului Național „Ion Luca Caragiale”, Ploiești participă la Conferința ISDC din Washington D.C., în perioada 4–7 iunie 2026. Aici își vor prezenta proiectul unei stații spațiale independente capabile să susțină o populație de 10.000 persoane.
Mai trebuie știut: Participarea elevilor români a fost posibilă în urma unui curs organizat de Anamaria Ursu, elevă în clasa a XI-a la CNILC Ploiești.
FELICITĂRI și SUCCES!!!
Ne mândrim cu voi!

