Sase muncitori care lucrau la o sonda de exploatare din Valea Stelii, zona Baicoi, au fost transportati la Spitalul de Boli Infectioase Ploiesti. Acestora li s-a facut rau dupa ce au consumat mancarea pe care au comandat-o la munca.
Ei acuzau simptome de greata si varsaturi, fiind transportati la spital de catre SMURD si Serviciul de Ambulanta Judetean Prahova.

