00:30 în Republică.
Și Bulevardul încă e plin de viață.
Tenis de picior, badminton, baschet, povești pe bănci, plimbări și foarte mulți tineri care pur și simplu aleg să stea împreună sub Castani.
Imaginile astea sunt superbe, recunoaștem.
P.S. Asta nu e despre dezmăț! tinerii, Motociclurile și motocicletele sunt parcate pe alee, NU pe spațiul verde. Tinerii fac sport, glumesc,râd, inspiră miresmele salcâmilor dimprejur și își creează amintiri frumoase. Civilizat. Așa cum merită ei și… un oraș moden care crede în tineri și în aspirațiile lor (și asta nu e „flosofie deșartă”).
Foto: Republica de sub Castani

