S-au aprins lumințele în centrul Ploieștilor… și girofarurile și… sirenele.
Și asta pentru că tocmai a luat foc o mașină pe artera principală, între Catedrala Sf Ioan și sediul Primăriei Ploiești.
Totul nu s-a întâmplat chiar din senin, ci, se pare, ca urmare a unui accident.
Potrivit primelorinformații, la locul incidentului au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului 1 de Pompieri Ploiești cu 2 autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.
În evenimentul rutier au fost implicate 2 autoturisme și cei 3 ocupanți ai acestora. Impactul dintre autoturisme a fost urmat de un incendiu, care a fost lichidat în scurt timp. „Dintre cei 3 ocupanți ai autoturismelor, unul a necesitat ingrijiri medicale și a fost asistat de echipajul SAJ cu medic aflat la fața locului”, a informat ISU Prahova.
Cât despre adevăratele luminițede Crăciun… , noi, ploieștenii, doar ne gândim la ele…
Foto: INFO TRAFIC PRAHOVA

