În prima apariţie oficială din noul sezon, CSM Ploieşti nu a putut trece de SCM Craiova.
Gruparea ploieşteană de handbal feminin a terminat la egalitate, scor 25-25, cu SCM Craiova, în primul meci din noul sezon de handbal.
După un joc echilibrat, partida s-a încheiat remiză chiar dacă oltencele au irosit, în ultimul minut, o lovitură de la şapte metri.
Pe banca tehnică a ploieştencelor au stat atât Mircea Anton cât şi Gigi Ionescu, antrenorul care îşi va încheia mandatul la CSM Ploieşti pe 8 septembrie.
