Primaria Municipiului Ploieşti, prin RATP, a stabilit programul mijloacelor de transport in comun in noapte de Paste pe raza municipiului Ploiesti. • Un Tramvai pe traseul 101 o Plecari de la Spitalul Judetean: 24.00; 01.00;02.00
Plecari de la Gara de Sud: 00.30; 01.30; 02.30
• Un Autobuz pe traseul 2
Plecari de la Gara de Vest: 24.00; 01.00;02.00
Plecari de la Gara de Sud: 00.30; 01.30; 02.30
• Un Troleibuz pe traseul 44
Plecari de la Malu Rosu: 24.00; 01.00;02.00
Plecari de la Gara de Sud: 00.30; 01.30; 02.30
• Un Autobuz pe traseul 34
Plecari de la Podul Inalt: 24.00; 01.00;02.00
Plecari de la Hale Coreco: 00.15; 01.15; 02.15
Calatorii sunt rugati sa-si procure din timp bilete de calatorie. De asemenea, RATP atentioneaza calatorii ca NU ESTE PERMISA INTRODUCEREA IN SALONUL AUTOVEHICULELOR DE TRANSPORT IN COMUN A MATERIALELOR INFLAMABILE SAU CU FLACARA DESCHISA.
In a doua zi de Paste,16 aprilie, traseele urbane vor circula dupa program de zi de duminica.

