„Sunt astăzi alături de comunitatea moto din Ploiești, într-un marș pentru conștientizare și respect în trafic, organizat cu prilejul etapei RoDrift din acest weekend.
Peste 100 de motocicliști au pornit prin oraș cu un mesaj care pune reflectorul pe nevoia de atenție, responsabilitate și respect reciproc în trafic.
Ploieștiul are o comunitate moto puternică și implicată. Le mulțumesc pentru inițiativă și pentru energia cu care se implică în viața orașului”, a tranmsis primarul municipiului Ploiești.

