Ploiesteanca Ioana Ghizila, eroul meciului in care campioana ultimilor 7 din baschetul feminin romanesc a pierdut dupa 38 de meciuri!

CSM Constanța este ECHIPA momentului în baschetul feminin românesc, dupa ce a învins campioana din ultimele 7 sezoane, Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, echipă care nu mai pierduse de 38 de meciuri în Liga Națională de Baschet Feminin! CSM Constanta a câștigat cu 94-84 (45-46), la capatul unui meci electrizant.

Un rol determinant in obtinerea acestei victorii l-a avut Ioana Ghizilă (fosta jucatoare la CSM Ploiesti), care a intrat extrem de motivată și a fost în prim-plan la finalul sfertului 3, când echipa de la malul marii a întors scorul în favoarea sa, de la 64-70 la 75-74. Și tot ea a ieșit la rampă în primele 5 minute ale sfertului 4, când a reușit 3 aruncări de 3 puncte!