Petrolul Ploiesti – Gloria Buzau, in prima runda a Superligii editia 2024-2025. Programul complet al turului

La sediul Ligii Profesionsite de Fotbal, luni a fost stabilit programul competitional al ediției 2024-2025 din Superliga. FC Petrolul Ploiesti va lua startul, în noul sezon, pe teren propriu, urmând ca, la debut, să o aibă ca adversară pe nou-promovata Gloria Buzău! Meciurile primei etape se vor disputa în intervalul 13-15 iulie.

Iată, însă, programul complet al turului sezonului regulat:

Etapa 1 (13 iulie)

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Politehnica Iași

FC Petrolul – Gloria Buzău

CFR Cluj – Dinamo București

UTA Arad – Rapid București

AFC Hermannstadt – Universitatea Craiova

FCSB – Universitatea Cluj

Farul Constanța – Unirea Slobozia

FC Botoșani – Oțelul Galați

Etapa a 2-a (20 iulie)

Politehnica Iași – FC Botoșani

Oțelul Galați – Farul Constanța

Unirea Slobozia – FCSB

Universitatea Cluj – AFC Hermannstadt

Universitatea Craiova – UTA Arad

Rapid București – CFR Cluj

Dinamo Bucuresti – FC Petrolul

Gloria Buzău – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Etapa a 3-a (27 iulie)

Politehnica Iași – Gloria Buzău

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Dinamo Bucuresti

FC Petrolul – Rapid București

CFR Cluj – Universitatea Craiova

UTA Arad – Universitatea Cluj

AFC Hermannstadt – Unirea Slobozia

FCSB – Oțelul Galați

Farul Constanța – FC Botoșani

Etapa a 4-a (3 august)

Farul Constanța – Politehnica Iași

FC Botoșani – FCSB

Oțelul Galați – AFC Hermannstadt

Unirea Slobozia – UTA Arad

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Universitatea Craiova – FC Petrolul

Rapid București – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Dinamo Bucuresti – Gloria Buzău

Etapa a 5-a (10 august)

Politehnica Iași – Dinamo Bucuresti

Gloria Buzău – Rapid București

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Universitatea Craiova

FC Petrolul – Universitatea Cluj

CFR Cluj – Unirea Slobozia

UTA Arad – Oțelul Galați

AFC Hermannstadt – FC Botoșani

FCSB – Farul Constanța

Etapa a 6-a (17 august)

FCSB – Politehnica Iași

Farul Constanța – AFC Hermannstadt

FC Botoșani – UTA Arad

Oțelul Galați – CFR Cluj

Unirea Slobozia – FC Petrolul

Universitatea Cluj – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Universitatea Craiova – Gloria Buzău

Rapid București – Dinamo Bucuresti

Etapa a 7-a (24 august)

Politehnica Iași – Rapid București

Dinamo Bucuresti – Universitatea Craiova

Gloria Buzău – Universitatea Cluj

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Unirea Slobozia

FC Petrolul – Oțelul Galați

CFR Cluj – FC Botoșani

UTA Arad – Farul Constanța

AFC Hermannstadt – FCSB

Etapa a 8-a (31 august)

AFC Hermannstadt – Politehnica Iași

FCSB – UTA Arad

Farul Constanța – CFR Cluj

FC Botoșani – FC Petrolul

Oțelul Galați – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Unirea Slobozia – Gloria Buzău

Universitatea Cluj – Dinamo Bucuresti

Universitatea Craiova – Rapid București

Etapa a 9-a (14 septembrie)

Politehnica Iași – Universitatea Craiova

Rapid București – Universitatea Cluj

Dinamo Bucuresti – Unirea Slobozia

Gloria Buzău – Oțelul Galați

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Botoșani

FC Petrolul – Farul Constanța

CFR Cluj – FCSB

UTA Arad – AFC Hermannstadt

Etapa a 10-a (21 septembrie)

UTA Arad – Politehnica Iași

AFC Hermannstadt – CFR Cluj

FCSB – FC Petrolul

Farul Constanța – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Botoșani – Gloria Buzău

Oțelul Galați – Dinamo Bucuresti

Unirea Slobozia – Rapid București

Universitatea Cluj – Universitatea Craiova

Etapa a 11-a (28 septembrie)

Politehnica Iași – Universitatea Cluj

Universitatea Craiova – Unirea Slobozia

Rapid București – Oțelul Galați

Dinamo Bucuresti – FC Botoșani

Gloria Buzău – Farul Constanța

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FCSB

FC Petrolul – AFC Hermannstadt

CFR Cluj – UTA Arad

Etapa a 12-a (5 octombrie)

CFR Cluj – Politehnica Iași

UTA Arad – FC Petrolul

AFC Hermannstadt – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FCSB – Gloria Buzău

Farul Constanța – Dinamo Bucuresti

FC Botoșani – Rapid București

Oțelul Galați – Universitatea Craiova

Unirea Slobozia – Universitatea Cluj

Etapa a 13-a (19 octombrie)

Politehnica Iași – Unirea Slobozia

Universitatea Cluj – Oțelul Galați

Universitatea Craiova – FC Botoșani

Rapid București – Farul Constanța

Dinamo Bucuresti – FCSB

Gloria Buzău – AFC Hermannstadt

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – UTA Arad

FC Petrolul – CFR Cluj

Etapa a 14-a (26 octombrie)

FC Petrolul – Politehnica Iași

CFR Cluj – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

UTA Arad – Gloria Buzău

AFC Hermannstadt – Dinamo Bucuresti

FCSB – Rapid București

Farul Constanța – Universitatea Craiova

FC Botoșani – Universitatea Cluj

Oțelul Galați – Unirea Slobozia

Etapa a 15-a (2 noiembrie)

Politehnica Iași – Oțelul Galați

Unirea Slobozia – FC Botoșani

Universitatea Cluj – Farul Constanța

Universitatea Craiova – FCSB

Rapid București – AFC Hermannstadt

Dinamo Bucuresti – UTA Arad

Gloria Buzău – CFR Cluj

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Petrolul