Petrolul Ploiesti a surclasat sperantele Viitorului lui Hagi!

Petrolul Ploiesti au facut, sambata, 27 iunie, o ultimă repetiție în condiții de joc înaintea debutului în play-off-ul Ligii 2, parteneră de antrenament fiind o reprezentantă a Viitorului Constanța, formație alcătuită din jucătorii tineri ai dobrogenilor. Acestia au evoluat contra „lupilor” și miercuri după-amiază, în testul de la Ovidiu, cand s-au impus cu scorul de 3-1.

De această dată, în jocul disputat la Strejnic, victoria le-a aparținut „galben-albaștrilor”. După 90 de minute în care Costel Enache a rulat tot efectivul avut la dispoziție, petroliștii s-au impus cu scorul de 4-1, prin golurile marcate de către Meza Colli, Marinescu și Deac (2).

Petrolul va debuta în play-off cu jocul din deplasare cu UTA, programat să se desfășoare sâmbătă, 4 iulie, de la ora 17.00, pe stadionul „Motorul” din Arad.