
Dupa "dusul rece" de la Brazi, de miercuri, 0-1 cu Fortuna din localitate, conducerea Petrolului a decis sa intareasca lotul pregatit de Mircea Rednica, care primeste maine, de la ora 21.30, replica Rapidului. Astazi, "lupii galbeni" si-au asigurat serviciile a trei jucatori: Geraldo Alves (foto stanga – fost la Steaua Bucuresti), Stojan Vranjes (foto dreapta – campion in sezonul trecut cu CFR Cluj) si Mendy (de la Universitatea Cluj).
Asa dupa cum anuntat ieri, Petrolul l-a cedat Stelei pe fundasul Lukas Szukala, in vreme ce atacantul Tony va pleca la o formatie din Ucraina.

