Primarul Mihai Polițeanu: „Școala de sport de la Sf. Vineri a intrat în mitologia urbană a Ploieștiului. Începută în 2015, ea a fost mai bine de un deceniu doar un schelet abandonat. Generații de părinți au donat bani pentru construcția ei, iar copiii au ajuns, între timp, la vârsta la care ei sunt sau pot fi părinți.
Azi, 2026, e dat ordinul de începere a lucrărilor și se lucrează. Sf. Vineri va avea sala de sport mult dorită”.

