„Cu deosebită mândrie, vă anunțăm rezultatele remarcabile ale elevilor noștri la Olimpiada Națională de Tehnologia Informației 2026:
– Pîtiu Andrei – Premiul I și Medalie de Aur (clasa a XII-a M1), profesor coordonator Raluca Pascu;
– Pîtiu Constantin – Mențiune și Medalie de Argint (clasa a XII-a M1), profesor coordonator Raluca Pascu.
Performanțele de anul acesta vin să întregească un parcurs de excepție, marcat de a patra calificare consecutivă la această etapă a olimpiadei. Prin acest rezultat, Andrei și Constantin confirmă faptul că reușita nu este o întâmplare, ci o constantă a muncii lor susținute pe termen lung.
Suntem extrem de mândri de parcursul lor și îi felicităm pentru modul exemplar în care au reprezentat școala noastră!”
Mesajul emoționant a venit în această seară din partea conducerii C.N. „Mihai Viteazul”.
FELICITĂRI!!!

