Consiliul Local al Municipiului Ploieşti a fost convocat în şedinţă ordinară în data de 31 mai, începând cu ora 12, la sala de şedinţe din cadrul Regiei Autonome de Transport Public Ploieşti.
Printre proiectele de hotărâre aflate pe ordinea de zi se numără unul privind schimbarea denumirii unităţii de învăţământ Liceul Tehnologic de Industrie Uşoară din Municipiul Ploieşti, str. Mihai Bravu nr. 249, în Liceul Tehnologic ,,Anghel Saligny”. Proiectul a fost iniţiat de viceprimarul Nicoleta Cătălina Bozianu.
