Impresionant numar de tineri la evenimentul intitulat „Impreuna pentru Viitor”. Ce personalitati au participat?

„Lucrând împreună și susținându-ne reciproc, vom fi capabili să realizăm lucruri mari!”

Un impresionant număr de tineri entuziaști a participat la evenimentul intitulat „Împreună pentru Viitor”, organizat de TSD şi PES Activists Prahova.

Sloganul „Tinerii sunt viitorul” Spune multe și… poate, e celmaipotrivit pentru un eveniment precum acesta de care vorbim.

Este, însă de precizat că la manifestarea de anvergură au partipat și numede impact din domeniile politic și administrativ, printre care: președintele PSD Prahova, Virgiliu-Daniel Nanu, Victor Negrescu – Europarlamentar și Președintele PES Activists România, Mihai Ghigiu – Șeful Cancelariei Prim-ministrului României, senatorul PSD Laura Moagher, primarul Municipiului Ploiești, Andrei Volosevici, și George Brezoi – Director al Agenției pentru IMM Ploiești.

„Sprijinul reciproc și colaborarea sunt cheia succesului în echipă.

Este cu adevărat o senzație minunată să ai această legătură puternică în echipă și să te simțiți ca o familie. Lucrând împreună și susținându-ne reciproc, vom fi capabili să realizăm lucruri mari

Astăzi a fost despre familie, marea familie pe care am format-o într-un timp atât de scurt, timp în care am realizat că „Noi” este mai puternic decât „Eu”.

Mulțumesc pentru sprijinul și suportul acordat, ca de fiecare dată, domnului Prefect și Președinte al PSD Prahova Virgiliu-Daniel Nanu, invitaților de astăzi: Domnul Victor Negrescu- Europarlamentar și Președintele PES Activists România, domnului Mihai Ghigiu – Șeful Cancelariei Prim-ministrului României, doamnei Senator PSD Laura Moagher, domnului Primar al Municipiului Ploiești Andrei Volosevici, domnului George Brezoi- Director Agenția pentru IMM Ploiești, cât și tuturor participanților la eveniment”, a declarat în acest cadru Ionut Dumitrescu, cel care este presedintele PES Activists Prahova.

foto: Dumitrescu Ionuț