Petrolul Ploiesti joaca la aceasta ora partida din cadrul etapei a doua a play off-ului Ligii 2 la fotbal, pe terenul formatiei CSA Steaua Bucuresti, pe noua arena din Bulevardul Ghencea.

Si de aceasta data, petrolistii sunt insotiti de o inimoasa si frumoasa galerii, fanii „lupilor galbeni” facand spectacol si in Ghencea.

La pauza, Petrolul conducea cu 1-0, gratie golului marcat de Sorry Diarra, dar bucurestenii au intors rezultatul prin „dubla” lui Chipirliu, din minutele 57 (penalty) din 69.

Petrolul a inceput partida cu R. Avram – Sg. Pîrvulescu, Huja, Meijers, Țicu (cpt.) – Seto, Cebotaru – M. Bratu, Cioiu, Măzărache – S. Diarra. Rezerve: Moroz – Pashov, Jarovic, Mih. Constantinescu, Saim Tudor, Al. Sabău, Duță, Tucaliuc, M. Chindriș. Antrenor: Nicolae Constantin.