Close Menu
Prahova Business
  • Acasă
  • Actualitate
    • CCI Prahova
    • Eveniment
    • Învăţământ
    • IT & Telecom
    • Media
    • Politica
    • Infractiuni economice
  • Administratie
  • Industrie/Companii
    • CSR
    • Energie
    • Licitatii
    • Mediu
    • Retail
  • Financiar
    • Analiza si prognoza
    • Banci – Asigurari – Bursa
    • Fonduri structurale
    • Legistlativ
  • Exclusiv PHB
  • Sanatate
  • Timp Liber
    • Turism
    • Cultura
    • Dezvoltare personala
    • Lifestyle
    • Sport
What's Hot

Foarte curând, Comarnicul își recâștigă liniștea pierdută în atâția ani de coloane

12 septembrie 2026

100 de ani de la vizita istorică a Reginei Maria în America. Moment istoric celebrat la Peleș

12 septembrie 2026

EXCLUSIV: Imagini care spun multe despre tineri, oameni frumoși, proiecte și activități care schimbă în bine viața comunităților

12 septembrie 2026
Facebook X (Twitter) Instagram
News
  • Foarte curând, Comarnicul își recâștigă liniștea pierdută în atâția ani de coloane
  • 100 de ani de la vizita istorică a Reginei Maria în America. Moment istoric celebrat la Peleș
  • EXCLUSIV: Imagini care spun multe despre tineri, oameni frumoși, proiecte și activități care schimbă în bine viața comunităților
  • Reverberațiile unui super-concert, în inima și gândurile diriorului Eduard Dinu. E cea mai bună cronică a evenimentului!
  • Prahova, Buzăul și Brașovul, înfrăție în expoziția unei cercetări etnografice inedite, la Centrul Județean de Cultură! VIZITAȚI! MERITĂ!
  • Cum arată noul parc din comuna prahoveană Florești – Galerie foto
  • CCI Prahova și Prefectura relansează parteneriatul pentru dezvoltarea județului
  • Noi piețe pentru business-ul prahovean: CCI Prahova intensifică dialogul cu diplomații români din Kazahstan și Croația, pentru extinderea relatiilor comerciale cu aceste tari
  • ONORANT: Meștera noastră faină, Sorina Mihaela Gheorghiu, duce din nou farmecul bijuteriilor și creațiilor handamde în inima… Festivalului Sinaia Forever!
  • „Gaițele” urcă din nou pe scena ploieșteană! Sâmbătă, 12 septembrie, de la orele 18.30. Cu o reprezentație… Sold Out! 
  • ATENȚIE: Circulația auto pe Bulevardul Republicii, între sensul giratoriu Piața Eroilor și cel de la Caraiman, restricționată în acest weekend
  • Fostul comandant al Comandamentului Forțelor Întrunite, găsit împușcat în cap la Păulești
  • Despre Noi
  • Contact
Facebook YouTube
Prahova BusinessPrahova Business
Publicitate
sâmbătă, septembrie 12
  • Acasă
  • Actualitate
    • CCI Prahova
    • Eveniment
    • Învăţământ
    • IT & Telecom
    • Media
    • Politica
    • Infractiuni economice
  • Administratie
  • Industrie/Companii
    • CSR
    • Energie
    • Licitatii
    • Mediu
    • Retail
  • Financiar
    • Analiza si prognoza
    • Banci – Asigurari – Bursa
    • Fonduri structurale
    • Legistlativ
  • Exclusiv PHB
  • Sanatate
  • Timp Liber
    • Turism
    • Cultura
    • Dezvoltare personala
    • Lifestyle
    • Sport
Prahova Business
Home»Fabricat in Prahova

Francezii de la Groupe Atlantic caută ingineri, tehnicieni, dar şi suport pentru fabrica din judeţul Prahova. Investitia este de 60 milioane euro

By prahovabusiness.ro24 septembrie 2024Updated:14 iunie 2025 Fabricat in Prahova Niciun comentariu1 Min Read
groupe atlantic
groupe atlantic
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

Groupe Atlantic, o companie activă în sectorul de încălzire, ventila­ţie şi aer condiţionat (HVAC), a anunţat anul trecut o primă investiţie în România, de 60 milioane de euro, prin care va deschide o fabrică în Ariceştii Rahtivani, judeţul Prahova.

Groupe Atlantic a obţinut un aju­tor de stat în valoare de 5,25 milioane de euro, pe care îl va folosi, după cum spun reprezentanţii companiei, pentru recrutare şi dezvoltarea echipei.

„Această subvenţie va fi folosită pentru a sprijini eforturile noastre de recrutare. Subvenţia va servi, pe lân­gă recrutări, la dezvoltarea colabora­to­rilor noştri, mai exact, la formările şi la creşterea competenţelor lor, precum şi la politica noastră privind calitatea vieţii la locul de muncă“, a transmis pentru ZF conducerea companiei.

Lucrările la unitatea de produc­ţie din judeţul Prahova au început acum câteva luni şi sunt în desfăşu­rare. Pri­mele utilaje sunt instalate şi primele teste ale produselor au fost deja realizate.

Citeste mai departe pe zf.ro

Citește si despre:  Investitie de peste 140 de milioane de lei în energie verde! Trei parcuri fotovoltaice, cu o putere de 21,2 MW, în construcție la Bărcănești-Tătărani
aer conditionat angajari groupe atlantic investitie sector incalzire ventilatie

S-ar putea să-ți placă și

Ținutul Vinului face Prahova celebră prin proiectul Vinarium 2026. Conferință dedicată

28 mai 2026

ASA a inceput povestea Castelului Peles, o constructie ca-n basme care fascineaza dincolo de timp si spatiu

1 octombrie 2025
Updated:14 iunie 2025

Imagini ca din Rai cu Barajul Paltinu

25 aprilie 2025
Updated:14 iunie 2025

INCEPUTURILE EXTRACTIEI PETROLULUI: Primele puturi sapate manual in Romania, la PACURETI- judetul Prahova. FOTO-DOCUMENT

18 februarie 2025
Updated:14 iunie 2025

Drone… „Made in Romania” produse la doi pasi de Ploiesti!

7 noiembrie 2024
Updated:14 iunie 2025

Înscrieri la Școala Postliceală Sanitară „Sf. Vasile cel Mare” Ploiești pentru Anul Școlar 2024-2025

5 iulie 2024
Updated:14 iunie 2025

EXCLUSIV: Martisoare cu M de la maiestrie…

26 februarie 2024
Updated:13 iunie 2025

Roade pe obrazul toamnei: In curand, la Targul de Traditie de la Ploiesti

6 octombrie 2023
Updated:13 iunie 2025

Premierul Marcel Ciolacu si ministrul Economiei, Radu Stefan Oprea, azi, la Ploiesti, la inaugurarea unei linii de productie cu IMPACT!

4 octombrie 2023
Updated:13 iunie 2025

Ana State angajeaza contabil

3 august 2023
Updated:13 iunie 2025

PRAHOVA- Doua proiecte de anvergura in domeniul cresterii suinelor

30 mai 2023
Updated:13 iunie 2025

De ce sa optezi pentru acoperisuri metalice? (P)

18 mai 2023
Updated:13 iunie 2025

FACE SENZATIE pe Facebook, impresioneaza si… da de gandit! O casuta din Varbilau!

27 aprilie 2023
Updated:13 iunie 2025

Minunata veste: Mesteri de poveste ai Prahovei ne pun primavara-n inimi cu martisoarele lor

23 februarie 2023
Updated:13 iunie 2025

Alexandrion Group a inaugurat cea de-a doua distilerie din Prahova

9 februarie 2023
Updated:12 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala – Afaceri 100% prahovene: DUROCAR

1 decembrie 2022
Updated:13 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala – Afaceri 100% prahovene: IAT GLOBAL

1 decembrie 2022
Updated:13 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala – Afaceri 100% prahovene: PECEF TEHNICA

1 decembrie 2022
Updated:13 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala – Afaceri 100% prahovene: PLATINUM DENT

1 decembrie 2022
Updated:12 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala – Afaceri 100% prahovene: CORAL IMPEX

1 decembrie 2022
Updated:13 iunie 2025

Proiect Prahova Business de Ziua Nationala: Afaceri 100% prahovene: KIM

1 decembrie 2022
Add A Comment

Comments are closed.

apa nova banner wordpress
apa nova banner wordpress
WhatsApp Image 2026 01 10 at 15.30.20
termo ploiesti
termo ploiesti
Cele mai noi

Foarte curând, Comarnicul își recâștigă liniștea pierdută în atâția ani de coloane

12 septembrie 2026

100 de ani de la vizita istorică a Reginei Maria în America. Moment istoric celebrat la Peleș

12 septembrie 2026

EXCLUSIV: Imagini care spun multe despre tineri, oameni frumoși, proiecte și activități care schimbă în bine viața comunităților

12 septembrie 2026

Reverberațiile unui super-concert, în inima și gândurile diriorului Eduard Dinu. E cea mai bună cronică a evenimentului!

12 septembrie 2026
unnamed
unnamed
Demo
Untitled 1
Ducati logo 3.png 1
Grupul 300x250
Grupul 300x250
RPH LOGO PNG 1 2 300x295 1
Logo SpeakUP School 300x300 1
Serus SEO patrat 1 1.png 1
LOGO KISS CU SLOGAN fundal alb Mobile
harold
Top citite

ONORANT: Meștera noastră faină, Sorina Mihaela Gheorghiu, duce din nou farmecul bijuteriilor și creațiilor handamde în inima… Festivalului Sinaia Forever!

11 septembrie 2026

„Gaițele” urcă din nou pe scena ploieșteană! Sâmbătă, 12 septembrie, de la orele 18.30. Cu o reprezentație… Sold Out! 

11 septembrie 2026

ATENȚIE: Circulația auto pe Bulevardul Republicii, între sensul giratoriu Piața Eroilor și cel de la Caraiman, restricționată în acest weekend

11 septembrie 2026
logo prahova business cu 15 (1)
Facebook YouTube

Parteneri

  • București Business
  • Ardeal Business
  • Brașov Business
  • Constanța Business
  • Craiova Business
  • Iași Business
  • Primar PH

Parteneri

  • Teo Smile
  • Teo Smile Blog
  • Stoma 24
  • Prahova Medicala
  • News Medical
  • Teo Smile Kids
  • Fotbal Prahovean

Parteneri

  • 10 Travel
  • Gold Travel
  • Locații de Top
  • Construcții Smart
  • 24 Cars
  • Reușita TV

Subscribe

Abonează-te pentru a primi cele mai noi știri

© 2026 Prahova Business By Reusita Business Group. Toate drepturile rezervate.
  • Politică de confidențialitate
  • Termeni și condiții
  • Publicitate
  • Contact

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.