Conpet Ploiesti a sustinut, azi, pe terenul doi al bazei sportive de la Strejnic, al doilea meci amical din aceasta iarna.
Adversara echipei lui Mugur Bolohan a fost Viitorul Domnesti, ultima formatie la care actualul antrenor al "transportatorilor" a evoluat. Disputa s-a incheiat la egalitate, 1-1, golurile fiind marcate in repriza secunda de Greaca (autogol), respectiv Teleoaca.
Conpet a inceput meciul cu: Bica – Maria, Badea, Voicu, Stanca – Stancescu, Sandei, Cioc, Dobrinoiu, – Ruptureanu – A. Stefan, dupa pauza mai intrand Lixandru – M. Gheorghe, Fl. Savu, Dobrin, Manea, Safta, Petre, Georgescu si Lica.
In aceasta luna, Conpet va mai disputa meciuri amicale cu FCM Targoviste (15 februarie), CSM Ramnicu Sarat (18), Petrolistul Boldesti (22), Viitorul Axintele (25) si CS Vispesti Blejoi (28).
