Cum știți, am fost ș am scris despre Bursa Valorilor Educaționale. Trebuie să recunosc, mi-a rămas pe retina imaginea asta. a unor…„zâmbilici” cu mesaje scrie de vizitatori, pe un panou instalat la standul Liceului „Simion Stolnicu” din Comarnic, instituție ce are drept „motto”: „Tradiție, performanță, viitor!”.
M-am oprit, am lăsat și eu mesajul meu și am schimbat câteva vorbe cu elevii. Recunosc, m-a impresionant felul în care mi-au vorbit cu aplomb, cu dzinvoltură, despre echipă, despre „profesorii noștri buni”, despre proiecte și faptul sunt acolo, la liceu, să se pregătească pentru viitor. Vorbeau cu seriozitate, cu tonul adolescentului care știe ce vrea, care știe ce misiune are și care are aspirații. Vorbeau liber, decent, zâmbitori, bucuroși că ei au fost aleși să reprezinte liceul a un asemenea eveniment.
MI-A PLĂCUT!
JOS PĂLĂRIA!


