Uneori (și… nu arar!) nu e nevoie să cauți în cărți oameni frumoși. Mulți sunt chiar aici, printre noi. Și merită văzuți,apreciați, dați ca exemplu… Mai ales că faptele lor… „vorbesc”.



Și avem și în Ploiești oameni frumoși. NU PUȚINI! Iar dacă am lua exemplul unor astfel de cetățeni (în sensul nobil al „oamenilor cetății”), ar fi minunat!
Vă prezentăm azi grădina unui bloc din centru,din vecinătatea zonei aglomerate de la Hale, lângă linia de tramvai, unde irișii fac spectacol. Acolo sigur sunt oameni buni și gospodari.

