Vulpe sau snowman???
Așa pățești când urci pe munte, tocmai la Vf Omu, la cină (!), la Stația Meteo, și n-asculți prognoza meteo!
Astă-seară, în jurul orelor 21.00, una dintecele două celebre vulpițe caredau de multă timp târcolae Stația meteo unde mereu e pregătită o cină pe cinste a sosit zgribulită, înfometată nevoie mare și… în chip de „Snowmen” cu urechi și mustăți… ca un dulce desen animat!
O imagine de colecție, într-adevăr!
foto: Sergiu Olteanu

