„Păun Victor Andrei, elev al clasei a 10-a M3, s-a calificat la Olimpiada Internațională de Științele Pământului, care va avea loc la Torino, în perioada 20–27 august 2026!
Un elev minunat, cu o minte strălucită și o pasiune autentică pentru știință.
Felicitări, Victor!
Felicitări doamnelor profesoare care l-au coordonat: Mihaela Morcovescu, Florina Miricel, Manon Constantinescu și Maria Ungureanu!
Succes, Victor, să strălucești și pe scena internațională!” este acesta mesajul conducerii Colegiului Național ”Mihai Viteazul”, Municipiul Ploiești pentru acest elev care va duce numele Ploieștilor și-al României pe harta celor mai străluciți tineri pasionați de Științele Pământului.

