„Astăzi am participat, alături de echipa Instituției Prefectului Județului Prahova, la videoconferința convocată de prim-ministrul României, domnul Ilie Bolojan, având ca temă principală proiectele finanțate prin PNRR și stadiul implementării acestora. La videoconferință au participat, de asemenea, domnul Cătălin Predoiu, vicepremier și ministrul Afacerilor Interne, domnul Cseke Attila, ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, domnul Alexandru Nazare, ministrul de Finanțe și domnul Mihai Dimian, ministrul Educației.
PNRR reprezintă o oportunitate importantă pentru modernizarea comunităților noastre, iar succesul acestor investiții depinde de seriozitatea, colaborarea și implicarea tuturor instituțiilor responsabile.
În urma discuțiilor, luni voi avea întâlniri cu primarii tuturor unităților administrativ-teritoriale din județ pentru a transmite informațiile oficiale și pentru a analiza împreună situația proiectelor aflate în derulare.
Obiectivul nostru este clar: proiecte implementate la timp, fonduri utilizate eficient și rezultate concrete pentru prahoveni”, a informat duminică seară prefectul de Prahova, Daniel Nicodim.

