"Noi vrem să promovam, în general, tradiţiile româneşti. Dragobetele este una dintre sărbătorile noastre populare importante, pe care oamenii au uitat-o şi au înlocuit-o cu Valentine’s Day. De câţiva ani, încercam să le aducem aminte că avem şi noi o sărbătoare a îndrăgostiţilor. Am observat că tinerii noştri s-au simţit foarte bine si că, lor li s-au alăturat şi alte cupluri, cu care s-au împrietenit.
Sperăm să păstrăm legătura şi căt mai mulţi tineri prahoveni să înţeleagă cât de important este pentru viitorul acestei ţări ca ei să se implice în viaţa politică, mai ales acum, când alegerile sunt atât de aproape şi când ştim cu toţii că rezultatul votului este de pe acum viciat prin mită electorală şi migraţie politică!” a declarat Narcis Toboc, din partea TNL Prahova.
