Doi tineri din Ploiesti, un bărbat de 32 de ani şi o femeie de 25 de ani, au fost gasiti de catre apartinatori, in aceasta dimineata, in stare de inconstienta, fiind necesara interventia specialistilor de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Prahova şi Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova.
Echipajele care au intervenit la locatia din strada Teilor au aplicat manevre de resuscitare celor două persoane aflate în stop cardio-respirator, iar după circa 40 de minute cei doi au prezentat semne vitale, fiind apoi transportaţi la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean de Urgenţă Ploieşti.

