ONORANT: PREMIUL I la Secțiunea CREAȚIE a celei de-a 61-a ediții a Festivaului Național de Muzică Ușoară Mamaia a fost câștigat de, compozitorul și dirijorul Viorel Gavrilă, pentru piesa „Vei fi mereu”, interpretată de Daniel Iordăchioaie.
Maestrul Viorel Gavrilă este dirijorul și… inima orchestrei Majestic a Secșiei de Revistă din cadrul Teatrului „Toma Caragiu.
Câștigătorii au fost desemnați de juriul festivalului, compus din: Horia Moculescu, compozitor (președintele juriului), Ionel Tudor, compozitor, Liana Stanciu, realizator radio-tv, Corina Chiriac, interpretă, Marius Țeicu, compozitor, Laura Parfinov – Compartimentul Cercetare, Conservare și Promovare Cultură Tradiţională din cadrul Centrului Cultural Judeţean Constanţa „Teodor T. Burada” și Marian Cioacă, reprezentant al Consiliului Județean Constanța.
Pe Viorel Gavrilă îl veți putea revedea, din această toamnă, alături de Ochestra Majestic, pe scena Teatrului „Toma Caragiu”, prima reîntâlnire fiind duminică, 22 septembrie, când, de la ora 18.30, în sala Teatrului, este programată o reprezentație a spectacolului „La vita è bella”.

