Tocmai am aflat rezultate deosebite obținute de elevii Colegiului Național „Mihai Viteazul” la Olimpiada Națională de Fizică 2025. Pur și simplu IMPRESIONANT!
Mențiune și Medalie de Aur:
Rusișoru Cristian (clasa a X-a M3), prof. Dubeț Irina;
Medalii de Argint:
Mărăcineanu Martin (clasa a VII-a M), prof. Oprescu Ion;
Mihai Rareș (clasa a VIII-a M), prof. Radu Adriana;
Medalii de Bronz:
Sandu David Ștefan (clasa a VI-a M), prof. Băran Camelia;
Păun Victor (clasa a IX-a M3), prof. Constantinescu Manon;
Mincă Andrada (clasa a IX-a M3), prof. Constantinescu Manon;
Cioară Nicolae (clasa a IX-a M3), prof. Constantinescu Manon;
Diplomă de Onoare:
Frîncu Ștefan (clasa a VIII-a G), prof. Dubeț Irina
Felicitări tuturor celor care au contribuit la obținerea acestor rezultate minunate!

