În zilele de 1 si 2 iunie a.c., s-a desfășurat, pe stadionul „Iolanda Balaș Soter” din capitală, finala Campionatului Național pentru copii categoriile U 14 și U 13 la atletism, la care au participat peste 600 sportivi din toată țara!

Atleții de la CSS Ploiești, pregătiți de profesorii Maria Andrei și Florin Andrei, au avut o evoluție excelentă, reușind să obțină 2 medalii de aur, 1 medalie de argint și 2 medalii de bronz, astfel:
2 medalii de aur:
Ștafeta 5 x 80 m fete U13, Campioană a României, în componența Beatrice Stan – Teodora Moraru – Maia Ivănoiu – Calina Gudi – Antonia Mihai;
Ștafeta 5 x 80 m băieți U13, Campioană a României, în componența Dragoș Metea – Ștefan Tănăsescu – Alex Marinescu – Antonio Copilu – Andrei Panait;



1 medalie de argint
Calina Gudi – 80 m, la U 13
2 medalii de bronz
-Antonia Mihai – 300 m, la U 13
- Ștafeta 5 x 80 m U 14, în componența Daniel Tudor – Justin Toma – David Coman – Andrei Neculai – Ștefan Moisoiu;
În imediata apropiere a podiumului de premiere s-au mai aflat:
Bianca Zidaru – locul 5 în proba de 300 m,
Ștefan Moisoiu- locul 5 în proba de 80 m,
Ștafeta 5 x 80 m – locul 5, în componența Bianca Rădulescu – Alexandra Avram – Briana Corciu – Maria File- Mitiță – Bianca Zidaru, Andrei Panait – locul 7 în proba de 200 m, Teodora Moraru – locul 8 în proba de 200 m.

