Nu, n-ai cum să nu scrii despre AȘA CEVA! Pentru că trebuie să scrii despre cum copiii ploieștenilor, ai prahovenilor se hrănesc cu lumina ARTEI, cu farmecul DANSULUI, cu bucuria de a cunoaste rostul Frumosului pentru o educație aleasă.
Pe 15 iunie 2025, publicul ploieștean a fost martorul unui spectacol coregrafic de excepție, construit în jurul coloanelor sonore ale unor filme celebre și interpretat cu dăruire de către cursanții claselor de balet, dans modern și contemporan. Sub coordonarea atentă a doamnei profesor coregraf Gabriela Eftimie, scena a devenit spațiul unei veritabile explorări artistice, unde tehnica s-a împletit armonios cu expresivitatea.

Centrul Județean de Cultură Prahova prin Școala Populară de Arte continuă să cultive excelența în educația artistică și să susțină accesul publicului larg la evenimente de calitate.
Spectacolul a reprezentat încununarea unui an întreg de pregătire artistică susținută, în care copiii și elevele au lucrat cu consecvență, creativitate și disciplină.

