Peste 20.000 de oameni au fost ieri pe Bulevard. Părinți cu copii, bunici cu nepoți, adolescenți, îndrăgostiți sau pensionari. Toți civilizați, cu bun-simț și grijă unii față de alții.
Ne-am bucurat să vedem ploieștenii simțindu-se bine, zâmbitori și voioși, sub Castani, mărturisesc organizatorii. Și DA, suntem de acord!
Asta înseamnă o comunitate.
Acesta este Ploieștiul cel viu! (așa cum e normal, așa cum va creșe și s eva bucura, în continuare de Teatru, de Jazz, de Concertee Simfonice, de evenimentele muzeale… într-un oraș cultural, prietenos, inspirat…
Foto: Primăria Ploiești, Prahova Business

