Close Menu
Prahova Business
  • Acasă
  • Actualitate
    • CCI Prahova
    • Eveniment
    • Învăţământ
    • IT & Telecom
    • Media
    • Politica
    • Infractiuni economice
  • Administratie
  • Industrie/Companii
    • CSR
    • Energie
    • Licitatii
    • Mediu
    • Retail
  • Financiar
    • Analiza si prognoza
    • Banci – Asigurari – Bursa
    • Fonduri structurale
    • Legistlativ
  • Exclusiv PHB
  • Sanatate
  • Timp Liber
    • Turism
    • Cultura
    • Dezvoltare personala
    • Lifestyle
    • Sport
What's Hot

Alfabetul Conviețuirii: Concert simfonic extraordinar pe Esplanada Palatului Culturii, cu 3 Tenori ieșeni și o mezzosoprană

9 septembrie 2026

ATENA: Alexandru Petrescu, Președinte Autoritatea de Supraveghere Financiară a vorbit la un simpozion despre deciziile pentru interesul național într-o dimensiune europeană

9 septembrie 2026

GAZELE sunt gata să-și intre în rol pe Valea Slănicului! Mii de prahoveni așteaptă momentul care îi aduce în mileniul III

9 septembrie 2026
Facebook X (Twitter) Instagram
News
  • Alfabetul Conviețuirii: Concert simfonic extraordinar pe Esplanada Palatului Culturii, cu 3 Tenori ieșeni și o mezzosoprană
  • ATENA: Alexandru Petrescu, Președinte Autoritatea de Supraveghere Financiară a vorbit la un simpozion despre deciziile pentru interesul național într-o dimensiune europeană
  • GAZELE sunt gata să-și intre în rol pe Valea Slănicului! Mii de prahoveni așteaptă momentul care îi aduce în mileniul III
  • ANAF corectează procedura de răspundere solidară: criterii clare și decizii mai bine fundamentate pentru stabilirea celor care pot răspunde pentru datoriile fiscale ale unui debitor
  • Lora, concert la Crama de Piatră. „Boian Brunch” pe 3 octombrie, cu muzică live și experiență gastronomică
  • ”De la dizabilitate la abilitate” – un nou pas pentru o comunitate incluzivă la Ploiești
  • ITM Prahova a aplicat, în luna august a.c., amenzi de 567.500 lei
  • EXCLUSIV! O Inimă, un Exemplu: Doamna Magda Stoica
  • Ministrul Educației „trage de mânecă” dezvoltarea gândirii critice și a gândirii creative atunci când vorbește de rezultatele Testelor PISA. Declarații…
  • Avarii în rețea: Furnizarea apei calde de consum (ACC), întreruptă până pe 11 septembrie în mai multe zone din municipiu
  • „77. CORTINA SE RIDICĂ!”: NOUA STAGIUNE a Teatrului „TOMA CARAGIU” își face loc în inima Ploieștilor și-a publicului printr-un super-spectacol în aer liber
  • FC Petrolul Ploiești, abonament pe podiumul Superligii: 2-0 cu Corvinul Hunedoara
  • Despre Noi
  • Contact
Facebook YouTube
Prahova BusinessPrahova Business
Publicitate
miercuri, septembrie 9
  • Acasă
  • Actualitate
    • CCI Prahova
    • Eveniment
    • Învăţământ
    • IT & Telecom
    • Media
    • Politica
    • Infractiuni economice
  • Administratie
  • Industrie/Companii
    • CSR
    • Energie
    • Licitatii
    • Mediu
    • Retail
  • Financiar
    • Analiza si prognoza
    • Banci – Asigurari – Bursa
    • Fonduri structurale
    • Legistlativ
  • Exclusiv PHB
  • Sanatate
  • Timp Liber
    • Turism
    • Cultura
    • Dezvoltare personala
    • Lifestyle
    • Sport
Prahova Business
Home»Actualitate»CCI Prahova

Masa rotunda pe teme de mediu la Ploiesti

By prahovabusiness.ro19 februarie 2016Updated:12 iunie 2025 CCI Prahova Niciun comentariu1 Min Read
CCI Prahova
CCI Prahova
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

Camera de Comerț și Industrie Prahova, impreuna cu Asociaţia Green Revolution, organizeaza marti, 23 februarie 2016, masa rotundă pe teme de mediu – Green Business Index 2016, care va avea loc la sala de conferinte “Europa” de la sediul CCI Prahova (Ploiesti, str. Cuza Voda, nr.8), începând cu orele 10:30.

Proiectul multianual Green Business Index (GBI), in cadrul caruia se desfasoara acest eveniment, a fost lansat în 2010 şi reprezintă barometrul responsabilităţii faţă de mediu a companiilor din România. GBI este singurul instrument gratuit de evaluare a performanței de mediu conform ISO 14031 din România, un mecanism de promovare şi monitorizare a inițiativelor verzi din mediul românesc de afaceri și un mijloc de asistență și formare pentru îmbunătățirea performanței de mediu.

Evenimentul – la care vor participa reprezentanti ai firmelor, dar si ai institutiilor cu autoritate in domeniul protectiei mediului – va prezenta instrumentele concrete ale proiectului, puse la dispozitia agentilor economici si care îi ajută să îşi evalueze impactul asupra mediului şi eficienţa în managementul mediului, să identifice oportunităţi noi pentru reducerea acestuia şi pentru creşterea eficienţei utilizării resurselor.

Citește si despre:  Mesajul Familiei și Colectivului Camerei de Comerț și Industrie Prahova de mulțumire după decesul Președintelui Aurelian Gogulescu
asociatia green revolution cci prahova masa rotunda mediu

S-ar putea să-ți placă și

Updated:6 septembrie 2026

Prahova caută noi piețe în Asia. Exporturile, vinul și investițiile, pe agenda discuțiilor de la CCI Prahova

5 septembrie 2026

Marius Marinescu, noul reprezentant legal cu atribuții de Președinte al CCI Prahova: Continuăm împreună

31 august 2026

Ministrul Ambrozie Irineu Darău, întâlnire cu mediul de afaceri prahovean

28 august 2026

Mesajul Familiei și Colectivului Camerei de Comerț și Industrie Prahova de mulțumire după decesul Președintelui Aurelian Gogulescu

24 august 2026
Updated:20 august 2026

Mesajul CCI București la decesul Președintelui CCI Prahova, Aurelian Gogulescu

19 august 2026

IN MEMORIAM – Dl. Aurelian Gogulescu: Mesajul conducerii companiei Inspet Ploiești

19 august 2026

Mesajul CECCAR Prahova la dispariția Președintelui CCI Prahova, Aurelian Gogulescu

19 august 2026

Mesajul CCI Prahova după decesul Președintelui Aurelian Gogulescu

19 august 2026

Doliu în mediul de afaceri prahovean. A murit Aurelian Gogulescu, Președintele Camerei de Comerț și Industrie Prahova

19 august 2026

Asistență pentru IMM-uri în accesarea pieței chineze

23 iulie 2026

Președintele CCI Prahova l-a primit pe Ambasadorul Ucrainei

16 iulie 2026

Seminar gratuit de informare “Soluții avansate de eficiență energetică și decarbonizare în contextul Pactului Verde European (EU Green Deal)”, la CCI Prahova

8 iulie 2026

CCI Prahova a găzduit seminarul informativ intitulat “Noutati legislative si simplificari adresate operatorilor economici, in sistemul de declarare vamala”

26 iunie 2026

Participarea CCI Prahova la inaugurarea oficială a Irisolaris România

17 iunie 2026

Președintele CCI Prahova, Aurelian Gogulescu, la Forumul Economic și de Afaceri Macedoneano – Român

16 iunie 2026

CCI Prahova organizează un seminar informativ cu tema: «Noutati legislative si simplificari adresate operatorilor economici, in sistemul de declarare vamala»

15 iunie 2026

CCI Prahova a organizat Forumul de Afaceri România – Estonia

10 iunie 2026

Președintele CCI Prahova, Aurelian Gogulescu, întâlnire de lucru cu Zlatan Begovikj, însărcinat de Afaceri a.i. al Ambasadei Macedoniei

8 iunie 2026

Forum de afaceri România – Estonia la Ploiești. Acord de Colaborare între CCI Prahova și CCI a Estoniei

5 iunie 2026
Updated:3 iunie 2026

Concursul Romanian Business Challenge (Ediția a XIV-a) a adus, în premieră, elevi din Republica Moldova

3 iunie 2026

Ploieștiul găzduiește Romanian Business Challenge 2026 și Târgul Internațional al Firmelor de Exercițiu

26 mai 2026
Add A Comment

Comments are closed.

apa nova banner wordpress
apa nova banner wordpress
WhatsApp Image 2026 01 10 at 15.30.20
termo ploiesti
termo ploiesti
Cele mai noi

Alfabetul Conviețuirii: Concert simfonic extraordinar pe Esplanada Palatului Culturii, cu 3 Tenori ieșeni și o mezzosoprană

9 septembrie 2026

ATENA: Alexandru Petrescu, Președinte Autoritatea de Supraveghere Financiară a vorbit la un simpozion despre deciziile pentru interesul național într-o dimensiune europeană

9 septembrie 2026

GAZELE sunt gata să-și intre în rol pe Valea Slănicului! Mii de prahoveni așteaptă momentul care îi aduce în mileniul III

9 septembrie 2026

ANAF corectează procedura de răspundere solidară: criterii clare și decizii mai bine fundamentate pentru stabilirea celor care pot răspunde pentru datoriile fiscale ale unui debitor

9 septembrie 2026
unnamed
unnamed
Demo
Ducati logo 3.png 1
Untitled 1
Grupul 300x250
Grupul 300x250
RPH LOGO PNG 1 2 300x295 1
Logo SpeakUP School 300x300 1
Serus SEO patrat 1 1.png 1
LOGO KISS CU SLOGAN fundal alb Mobile
harold
Top citite

Ministrul Educației „trage de mânecă” dezvoltarea gândirii critice și a gândirii creative atunci când vorbește de rezultatele Testelor PISA. Declarații…

9 septembrie 2026

Avarii în rețea: Furnizarea apei calde de consum (ACC), întreruptă până pe 11 septembrie în mai multe zone din municipiu

9 septembrie 2026

„77. CORTINA SE RIDICĂ!”: NOUA STAGIUNE a Teatrului „TOMA CARAGIU” își face loc în inima Ploieștilor și-a publicului printr-un super-spectacol în aer liber

9 septembrie 2026
logo prahova business cu 15 (1)
Facebook YouTube

Parteneri

  • București Business
  • Ardeal Business
  • Brașov Business
  • Constanța Business
  • Craiova Business
  • Iași Business
  • Primar PH

Parteneri

  • Teo Smile
  • Teo Smile Blog
  • Stoma 24
  • Prahova Medicala
  • News Medical
  • Teo Smile Kids
  • Fotbal Prahovean

Parteneri

  • 10 Travel
  • Gold Travel
  • Locații de Top
  • Construcții Smart
  • 24 Cars
  • Reușita TV

Subscribe

Abonează-te pentru a primi cele mai noi știri

© 2026 Prahova Business By Reusita Business Group. Toate drepturile rezervate.
  • Politică de confidențialitate
  • Termeni și condiții
  • Publicitate
  • Contact

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.