Fotbal Prahovean

Alex Catana i-a refuzat golul lui Cotan PDF Imprimare Email
Liga A
Duminică, 19 Septembrie 2010 18:32

In jocul de astazi de la Ceptura, pierdut la scor, 0-4, Chimia II Vadu Sapat nu a reusit sa il invinga pe portarul gazdelor, Alexandru Catana, nici de la punctul cu var.

Anuntat ca un joc cu mari orgolii la mijloc, meciul dintre CS Ceptura si Chimia II Vadu Sapat si-a respectat statutul.

Oaspetii au venit cu o serie de jucatori din lotul largit al Chimiei Brazi in intentia de a produce un prim scurt circuit in evolutia de exceptie a formatiei antrenate tocmai de un fost chimist, Daniel Suditu. Chiar daca prima repriza a fost echilibrata, amfitrionii au plecat la cabine cu un avantaj nesperat dupa cum au decurs ostilitatile in primele 45 de minute. Elisei(5) si Cristian Vasile (43,45), au punctat in urma unor faze de toata frumusetea create de fotbalistii gruparii gazda pentru o odihna confortabila in relache-ul dintre reprize. Imediat dupa reluare, Alin Cotan, vedeta vizitatorilor, l-a remarcat, la o lovitura de pedeapsa, pe Alex Catana (foto), portarul gazdelor deturnand spectaculos in corner executia mijlocasului advers. Spre finalul disputei, Razvan Catana, cu o lovitura precisa de cap, a inchis definitiv conturile intr-un joc care a placut, prin ritm si realizari de ambele parti, numeroasei asistente.

"Gluma" se ingroasa la CS Ceptura, o echipa fara un obiectiv precis in campionat dar care aduna, cu meticulozitate, puncte, ajungand acum la un parcurs de exceptie, sase victorii din tot atatea meciuri!